Добра кухня не розкіш або як вибрати кухню

Ми вже звикли, що кухня служить не тільки для прийняття і приготування їжі, але і є місцем, де домінує затишок, тепло і комфорт. Адже не дарма кажуть, що людина, що готує їжу, повинен насолоджуватися роботою на кухні так само, як і музикант, який грає на музичному інструменті. Так якою ж має бути сучасна кухня, щоб не тільки відповідати своєму призначенню, але ще і бути сучасною? Як зручніше організувати, цей острівець домашнього затишку і наскільки тернистий шлях до створення кухонної ідилії?

Зручна кухня сьогодні вже не розкіш, а скоріше необхідність. Адже саме на кухні багато з нас — особливо це стосується жінок — проводять більшу частину домашнього часу. І невипадково кухню, при тому що її площа в більшості квартир невелика і укладається лише в 6-9 м2, називають центром домашньої всесвіту. Світ кухні притягує до себе особливим затишком, смачними запахами і відчуттям благополуччя. Мабуть, саме це слово є ключовим в нашому сприйнятті ідеальної кухні. Розмріялись? Відчули смак затишку? Вдихнули аромат свіжих пирогів? А тепер, що не розгубивши ентузіазму, скоріше здійсніть свою мрію в життя! Але пам’ятайте при цьому, що головними складовими кухонного благополуччя є легкість дизайну, простота рішень, максимальне використання кожного сантиметра простору і, звичайно, зручність «слухняною і розумною» побутової техніки.

Часи дефіциту залишилися позаду

Сьогодні можна тільки порадіти за тих, хто зайнятий облаштуванням свого будинку. Адже їм не доводиться, як 20 років тому, записуватися в чергу на покупку польського або чеського кухонного гарнітура, рік очікувати просування черги, а потім намагатися втиснути своє довгоочікуване придбання в не відділяться стіни «хрущовки», йдучи при цьому на немислимі хитрощі. Про яку ергономічності (пристосованості «під руку господині») тоді могло йтися? Про це просто не думали і уявити собі не могли, що настануть часи «меблевого достатку».

Сьогодні ви можете легко і навіть без проблем з доставкою купити собі все, що побажаєте. Хочете — дешеву кухонні меблі на ринку, буквально заваленому продукцією дрібних приватних виробників (це може вам обійтися від 500 до 1000 грн. І вище). А можете укомплектувати свою кухню купленими окремо шафками і столами або вибрати собі добротний готовий кухонний гарнітур в будь-якому меблевому салоні. Можливостей величезна кількість. Все залежить лише від ваших уподобань і суми, на яку ви розраховуєте. Адже ціновий діапазон на ринку кухонних меблів враховує переваги і тих, хто хоче придбати меблі за 1000 грн., І тих, хто може заплатити за неї 10000 доларів.

Перш ніж приймати будь-які рішення по влаштуванню вашої кухні, постарайтеся відповісти собі на кілька важливих питань. Саме з цього пункту радять починати фахівці-дизайнери. Важливо вирішити для себе, наскільки поліфункціональної повинна бути ваша кухня і на скільки людина вона розрахована. Чи будете ви тут тільки готувати їжу або ще і зустрічатися з друзями, займатися різної домашньої роботою? Також важливо подумати про те, яку побутову техніку ви збираєтеся використовувати в кухні.

Попит диктує пропозицію

Після роздумів про те, якими мають бути кухні в вашій уяві, перегляду каталогів, журналів інтер’єру і дизайну можна перейти і до практичної частини. А саме — обміряти вашу кухню і з отриманими розмірами відправитися в меблевий салон.

Український ринок кухонних меблів, особливо в останні кілька років, виглядає гранично насиченим. При цьому частка присутності імпортних меблів для кухні помітно знизилася. Чи не винятком є ​​чеська кухонні меблі, ( «Дарина», «Коріна») і найдорожча італійські меблі «Скаволіні». Серед найбільш великих вітчизняних виробників утвердилися фірми «Меркс-меблі», «Фабрика меблів Нова», «АМАТІ», «Брайт», «ГРЕЙД», «Меблі-дизайн», «Рона», «РКС».

Як правило, всі вони працюють за однією схемою: набувають комплектуючі матеріали (фасади, фурнітуру, дерево, стільниці і т.д.) за кордоном, так як там є гарантія високої якості матеріалів, розробляють дизайни, а потім зводять все воєдино на виробничих площах фірми або на дому замовника. Адже саме замовник — основний важіль в роботі сучасного механізму виробництва меблів.

Відразу ж потрібно відзначити, що вартість виготовлення меблів на замовлення, в порівнянні з готовою кухонними меблями, практично завжди буде приблизно на 20% дорожче, але зате в ній будуть враховані не тільки індивідуальні особливості вашої кухні, а також і ваші побажання.

Споживчі переваги

Після спілкування в меблевих салонах з менеджерами з продажу з’ясувалося, що покупці сьогодні віддають перевагу меблям середнього цінового діапазону — від 1000 доларів. При цьому попит має меблі всіх стилів і напрямків: вічна класична кухня, універсальний модерн, ультрамодна кухня Hi-tech і навіть кантрі.

Найбільш популярна все ж класична кухня, яка завжди в моді, а також кухня в стилі Hi-tech

Найбільш популярна все ж класична кухня, яка завжди в моді, а також кухня в стилі Hi-tech. І дивлячись на все чудове різноманітність кухонних варіацій, не хочеться думати про технічні характеристики кухонних меблів, в яких присутні багатьом малозрозумілі абревіатури: ДСП, МДФ, софтформінг, ХОМАПАЛ і інші. Меблі з натурального дерева не так популярна (швидше за все, через її високу ціну), як більш дешева, «під дерево» — з ДСП і МДФ.

Левову частку кухонного асортименту складають каркаси з ламінованої деревинно-стружкової плити (ДСП). Наступними за кількістю пропозицій йдуть блоки з МДФ — пресованого картону і дрібних деревних частинок. Меблеві блоки з МДФ мають більше 400 варіантів розмальовок. Софтформингу і ХОМАПАЛ — з покоління нових матеріалів. Обидва є пластиками, але дуже високої якості. Ці матеріали дозволяють дизайнерам втілювати будь-які меблеві фантазії.

Колірна гамма сучасної кухні варіюється від ніжно блакитного до червоного і яскраво-оранжевого. Сказати, що в моді домінує щось одне, — не можна. І разом з тим дизайнери все ж нарікають на деякий одноманітність симпатій українських споживачів. Адже на тенденції світової моди, з її пошуком індивідуального стилю, неповторності та оригінальності, наш український покупець мало реагує. Він вважає за краще, з практичних міркувань, що не ексклюзивну модель, а ту, яка буде актуальною і практичною довгі роки. Іншими словами, вибирає не моду, а більш традиційні рішення.

А чи не замовити нам кухню?

Отже, ви виміряли свою кухню, визначилися з вартістю кухні і звернулися зі своїми побажаннями в меблевий салон або інтернет магазин меблів. Тут обговорили з дизайнером всі деталі, склали докладний план, або дизайн проект. Після того, як ви зробили замовлення на кухонні меблі, вам її встановлять професіонали по збірці від меблевого салону протягом одного-двох днів. Тепер вам дуже важливо не помилитися, не дати себе обдурити, чи не переплатити зайві гроші і отримати саме те, що замовляли. А для цього слід врахувати безліч деталей, про які ми збираємося вам розповісти. Замовляйте кухні в нашому магазині Комод (м. Бровары)

Ціна і якість

При складанні сучасних кухонних гарнітурів сьогодні застосовується модульний підхід. Це означає, що під конкретний розмір кухні можна набрати будь-який комплект шаф. Причому це можуть бути як великі частини, так і шафки шириною 10-15 см, що дозволяють найбільш раціонально використовувати простір кухні. Ціна кухонного гарнітура багато в чому залежить від матеріалів: деревини, з якої виготовлення авлівается корпусні частина, особливості фасаду, матеріалу для стільниці, оригінальності фурнітури і кількості додаткової «начинки». Будь-яке відхилення від стандарту веде до збільшення вартості

Для виробництва меблів застосовується більше 40 порід деревини: черешня, вишня, вільха, горіх, береза ​​… Найдорожче дерево — дуб. При питанні про ціну багато продавців назвуть вам первісну, «базову» вартість погонного метра корпусних частини кухні. Якщо ви хочете, щоб вона була виготовлена ​​з натурального дерева, то її мінімальна ціна буде від 600у.о. за метр. Найдешевшим матеріалом є ДСП (в ​​середньому 200у.е. за метр). Однак сьогодні при виборі матеріалу для кухонних меблів фахівці все частіше радять покупцям тримати курс на МДФ як більш міцний екологічний матеріал, стійкий до будь-яких температурних режимів і вологи. Він трохи дорожче, ніж ДСП, — 300 у.о. за метр, але його якість значно вище.

Практично всю дерев’яну частину, висушену і минулий обробку, наші виробники сьогодні отримують від зарубіжних виробників зі Словаччини, Австрії, Польщі, Німеччини, Італії. Вважається, що їх якість вища, ніж в українських деревообробників. Хоча, як нам по великому секрету розповіли фахівці в меблевих салонах, в принципі ідеально якісного дерева сьогодні нам практично не поставляють. А якщо таке трапляється, то швидше за виняток. А в результаті дуже часто після 10 років експлуатації меблі, навіть з натурального дерева, починає потроху розсихатися. Але ж головна перевірка якості — це випробування часом. А втім, як вважають багато, і треба, щоб 30 років ви жили з однією і тією ж кухнею? Адже, як каже короткий аналіз споживчих запитів, багато хто купує кухонні меблі років на 5, максимум — 10. А далі, вони в цьому переконані, старі меблі їм набридне і захочеться чогось.

Ваш первый комментарий

Оставьте отзыв

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*